Genel Bilgiler

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı

1984–1985 eğitim ve öğretim yılında “İktisadi ve İdari Programlar” bölümüne bağlı “Muhasebe” ve “Satış Yönetimi”  programlarına öğrenci alınmak suretiyle eğitim ve öğretime başlanmıştır.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünü bitiren öğrencilerimiz,  şirketlerin muhasebe ve finans departmanlarında, muhasebe bürolarında  çalışabilmektedir.

                              accounting-aerial-application-bankbook.jpg (54 KB)

Programın amacı; muhasebe mesleğinde kariyer yapmak isteyen öğrencilerin müşavirlik, denetim ve maliyet muhasebesi alanlarında  hem teorik bazda, hem de uygulama bazında gerekli alt yapı ile donatılarak, hali hazırda yaşanan eğitim sonrası mesleğe adaptasyon sorunlarını yaşamadan, iş hayatına atılmalarını ve sektörün talebinin karşılanmasını sağlamaktır.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Uzaktan Eğitim Programı

Marmara Üniversitesi SBMYO bünyesinde Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Uzaktan Eğitim Programı 2013-2014 eğitim öğretim yılında eğitimlere başlamıştır. Programda öğrenciler bilgisayar ve internet ortamında verilen canlı derslere katılarak eğitim almaktadır. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları UZEM'de örgün öğrenimdeki akademik kadromuz eğitim vermektedir. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları uzaktan eğitime kayıtlı öğrenciler Marmara Üniversitesi'nin tüm sosyal olanaklarından yararlanabilirler.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Uzem Koordinatörlüğü : mvu.uzem@marmara.edu.tr

 

Bölüm Başkanı: Prof.Dr. Sezayi Dumanoğlu

 


Bu sayfa Accounting and Tax Implications tarafından en son 07.02.2020 13:25:30 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM